Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Katarzyny Kucharczyk z komentarzem Bartosza Krzesiaka, Dyrektora Navigator Capital, opublikowanego w dniu 17.02.2018 w dzienniku Parkiet

Parkiet: Spółki: ujawnianie informacji niefinansowych

Poniżej również treść komentarza:

Do tej pory raporty poświęcone CSR (ang. corporate social responsibility) publikowało 30–40 emitentów. Zgodnie z nowymi przepisami teraz musi to robić około 300 podmiotów z grupy jednostek zainteresowania publicznego, w tym połowę stanowią spółki notowane na giełdzie. Na rynek właśnie zaczęły napływać pierwsze raporty roczne, co jest dobrą okazją, żeby sprawdzić, jak firmy wywiązują się z nowych obowiązków.

Niekoniecznie rewolucja
Sezon publikacji raportów rocznych w poniedziałek zainaugurował Żywiec, a dzień później na rynek trafiło sprawozdanie finansowe BZ WBK. To firmy, które co roku mają dobre tempo. Ich najnowsze raporty pod kątem CSR pod lupę wziął Navigator Capital Group. Zwraca uwagę, że nowe przepisy nie były dla nich rewolucją, ponieważ w poprzednich latach obie spółki dobrowolnie przygotowywały raporty na temat CSR. – Te najnowsze zawierają sporo tekstu, a stosunkowo niewiele liczb i wskaźników, przy czym w sprawozdaniu BZ WBK jest ich więcej niż w raporcie Żywca – podsumowuje Navigator.