Dom Maklerski Navigator wyróżniony nagrodą Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za przeprowadzenie największej liczby wprowadzeń spółek na główny rynek GPW w 2022 r.

Dom Maklerski Navigator, działający w sektorze bankowości inwestycyjnej dla spółek z dynamicznie rozwijających się branż, został wyróżniony przez GPW w Warszawie za przeprowadzenie największej liczby wprowadzeń spółek na główny rynek GPW w 2022 r. W bieżący rok firma weszła z portfelem kolejnych emisji oraz potencjalnych debiutów giełdowych. W I kw. zamknięto już trzy projekty, pozyskując finansowanie dla spółek publicznych na kilkadziesiąt mln złotych. W planach kolejne projekty.

W ostatnim roku rynek debiutów giełdowych koncentrował się na małych i średnich projektach w kilku wybranych branżach, takich jak biotechnologia czy zaawansowanych technologii informatycznych, które od kilku lat systematycznie zasilają indeksy giełdowe w nowych emitentów. Wykorzystując nasz ponad 25-letni know-how oraz sytuację rynkową przeprowadziliśmy trzy debiuty, w tym jedyną prospektową ofertę akcji, tj. IPO spółki Creotech Instruments o wartości blisko 40 mln zł, której walory od czerwca 2022 r., wzrosły na rynku o ponad 50%, wskazuje Dariusz Tenderenda, członek zarządu, Dom Maklerski Navigator.

Dom Maklerski Navigator został wyróżniony przez GPW w Warszawie za przeprowadzenie największej liczby wprowadzeń spółek na główny rynek GPW w 2022 r. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy trzy projekty (Creotech Instruments, TenderHut oraz Bioceltix), których efektem było notowanie emitentów na głównym rynku GPW. Wyróżnienie zostało przyznane w ramach corocznej gali Podsumowanie Roku Giełdowego na GPW w Warszawie.

Dom Maklerski Navigator specjalizuje się w projektach dla sektora technologicznego i life science – szczególnie biotechnologii i medycyny, jak również IT, space industry, czy foodtech. W latach 2021-2023 doradca zrealizował transakcje kapitałowe na ponad 1,3 mld zł, 11 projektów finansowania dłużnego na ponad 360 mln zł, przeprowadził 23 projekty pozyskania kapitału i wprowadził na rynek publiczny 5 spółek. Wśród naszych klientów są, między innymi Creotech Instruments, Bioceltix, SDS Optic, Pure Biologics, Medinice, HiProMine, QNA, Passus, TenderHut, Creepy Jar. Dom Maklerski Navigator jest również aktywny w obszarze eko-technologii, e-commerce oraz deweloperów mieszkaniowych i komercyjnych, gdzie dla tych ostatnich pozyskuje kapitał głównie w postaci emisji obligacji.

W bieżącym roku zrealizowaliśmy już kolejne cztery projekty, w tym emisje akcji dla SDS Optic i Bioceltix oraz przejście firmy Passus na główny parkiet. Poza tym zespół DM Navigator zrealizował dwie transakcje typu ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu) na akcjach Creotech Instruments (6,7 mln zł) oraz Bioceltix (5,7 mln zł) działając na zlecenie akcjonariuszy-założycieli tych spółek. W planach na najbliższe dni jest debiut DB Energy na głównym rynku GPW w ślad za przeprowadzoną ofertą o wartości ponad 10 mln zł.

ZOBACZ CAŁĄ GALĘ PODSUMOWUJĄCĄ ROK GIEŁDOWY 2022